Užili jsme si letní karate kemp Akademie

V prvním prázdninovém týdnu proběhl v Jeseníkách letní karate kemp Akademie 2017. Karate na kempu vyučoval hlavní sensei Akademie Radek Januš a sensei Asaf Dekel z Izraele. Celkem se účastnilo 70 osob a my jsme si jej opravdu užili.

Týdenní soustředění mělo nabitý program. Na prvním místě bylo samozřejmě karate.  Areál v jeseníckých horách poskytl velmi dobré zázemí. Kromě velké hotelové tělocvičny nabídl také bazén a velkovní hřiště. Všechny možnosti jsme náležitě využili. Sensei Asaf Dekel není na našem kempu náhodou. Sensei Radek Januš se s sensei Asafem Dekelem seznámil v americkém Los Angeles na stážích u mistra Hidetaka Nishiyami. Sensei Asaf je medailistou z amerických soutěží, trénoval u velmistra Nishiyami více než 10 let. Sensei Asaf vedl dětské tréninky v dojo u mistra Avi Rokah, který je po smrti velmistra Hidetaka Nishiyami hlavním učitelem  našeho instruktora Radka Januše. Radek Januš také odjíždí ihned po kempu na třítýdenní stáž do Los Angeles, kde bude karate pod vedením mistra Avi Rokah studovat.

Po prvním společném tréninku s Asafem byly hodiny rozděleny dle věku. Děti měly hodiny kombinované s tréninkem v tělocvičně i venku na hřišti či v lese. Podobně skupina mládeže a dospělých. Každé ráno byla povinná pro všechny účastníky kempu rozcvička v přírodě. Nastartovali jsme se do nového dne, protáhli a připravili tělo na náročný denní program.

IMG_0931

Nechyběl ani trénink v bazénu a půldenní výšlap do dosud neprobádané přírody. Po týdnu tréninků bylo vidět u mnoha karatistů zlepšení technik a kata. I díky tomu, že další instruktoři či černé pásy  pomohli vysvětlit cvičencům jejich kata do posledních detailů. Toto bylo hodnotné zejména pro děti či začátečníky. Sensei Asaf Dekel vyučoval v angličtině a i když byl jeho výklad překládán, děti mohly aktivně angličtinu praktikovat.

Každý rok je pod vedením instruktorů Zuzky Kretíkové, Martina Galdy, Aleny Kretíkové a Radima Kretíka, vybráno téma soustředění, kterému jsou uzpůsobeny mimotréninkové aktivity dětí. Po loňském úspěchu tématu „Hra o trůny“ byl tím letošním známý „Harry Potter“. Děti v teamech plnily řadu úkolů během celého týdenního kempu, hledaly „zlatonky“, soutěžily, bránily se „Mozkomorům :)“ a také v noci vyrazily na stezku odvahy. Stezka je největším zážitekem pro děti a druhý den, i když trochu unavené si nadšeně sdělovaly své zážitky.

Na každém letním kempu nesměly chybět ani táboráky a opékání špekáčků, kytara a zpívání písniček.

Napište nám

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.