VAŠE DĚTI NA KARATE

Dětské hodiny karate v naší Akademii jsou pro vaše děti bezpečné, je to zábava, můžete celou hodinu zůstat a dívat se a navíc dětské hodiny jsou otevřeny 4 x týdně, takže snadno uzpůsobíte Váš týdenní program.

Děti u nás začínají cvičit od 5 let. Aby výuka měla smysl, je důležité aby malý karatista cvičil v Akademii minimálně 2 x týdně. Trénink vyžaduje disciplínu, což je velmi účinné zejména pro děti. Učíme děti mnohem lépe se soustředit a efektem může být například zlepšení jejich prospěchu ve škole. Při tréninku karate jsou respektovány všechny současné poznatky pro motorický vývoj dítěte. Při tréninku nejsou využívány techniky, cvičení, které mohou ohrozit fyzický vývoj dítěte.

vdz_2758

DĚTI JSOU MOTIVOVÁNY

Barevné pásky obvazující kimono (oděv na karate) slouží k rozeznání technické vyspělosti daného karatisty. Střídání barev je motivační a zároveň odměna za dobře odvedenou práci při tréninku.

V karate nedochází ke kontaktu a děti nebudou domů chodit s modřinami. Mohou se účastnit závodů, které slouží jako zkouška jejich zlepšení a motivuje je k dalšímu tréninku. Hlavním cílem tréninku není připravovat děti na závody, závody jsou jen jednou z části tréninku karate.

TRÉNINK

Každý trénink začíná v seiza soustředěním se a úklonou. V karate je vždy důležité aby si děti vážili jeden druhého a mohli  spolu cvičit.

Začátek tréninku je vždy rozcvička a strečing. Ten je velmi důležitý – často i mladší děti nejsou flexibilní tak jak by v jejich věku měly být.  Následuje nácvik technik karate. Děti na na začátku učí základní držení těla, údery, bloky, kopy, sestavy technik v karate nazývané KATA.

Díky tomu, že je trénink určen výhradně dětem, je celá hodina tomuto přizpůsobena. Prokládá se hrami, cvičeními zlepšující motoriku dítěte či soutěžemi.

Trénink končí zase v japonském seiza.

vdz_2739
vdz_2414
vdz_2717
vdz_2772

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

„Věříme, že skutečným tréninkem karate dáte dětem nejen možnost osvojit si fyzické dovednosti, ale také velmi dobrý základ pro správné fungovaní v životě. Velká část dětí se karate věnuje až do pozdního věku a lidé cvičící karate několik desítek let nejsou žádnou výjimkou“….říká Radek Januš, hlavní instruktor a předseda České asociace tradičního karate

LETNÍ TÁBORY

Každý rok se mohou děti zůčastnit letního táboru karate. Děti nejenom 2x denně trénují, ale jejich  volný čas je vyplněn sportovními hrami, táboráky, stezkou odvahy a řadou dalších populárních aktivit. Děti se rychle zařazují do kolektivu, některé se poprvé naučí být týden bez rodičů (platí i obráceně :)).

Screen Shot 2016-05-30 at 16-52-13

SOUTĚŽE V ČR I V ZAHRANIČÍ

Děti se mohou účastnit turnajů v karate na národní úrovni, včetně Mistrovství České republiky. Rovněž jezdíme na zahraniční turnaje například evropský dětský pohár např. Polsko, Litva, Slovinko, Velká Británie či Rumunsko.

ROZHODNĚTE SE SAMI, CO JE PRO VAŠE DĚTI DŮLEŽITÉ…..

JSME PRÁVĚ NA INTERNETU…..

Brother

TRÉNINK BYL DNES SUPER….

Boy in karate costume.
Garantujeme, že budete spokojeni.
Napište nám

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.