Trénink pod vedením Shimoji Toru sensei

V pátek 1.12.2023 jsme přivítali v našem dojo vzácného hosta Toru Shimoji sensei. Naše dojo, které slouží jako národní vzdělávací centrum pro trenéry hostovalo od pátku 1.12.2023 do neděle 3.12.2023 speciální tréninkový kemp pro české instruktory pod vedením pana Toru Shimoji z USA. Využili jsme této akce a Shimoji sensei vyučoval pátek i hodinu dětí a hodinu mládeže a dospělých během standardních tréninků. Naši karatisté si tak mohli vyzkoušet tradiční karate pod vedením Shimoji sensei, který byl dlouholetým studentem legendy tradičního karate Hidetaka Nishiyama sensei.

Na dětské hodině se sensei zaměřil na správné držení těla a trénink základních technik, kterým říkáme KIHON. Zvládnutí těchto základů dá karatistům dobré návyky pro pozdější složitější techniky, cvičení kata a zápasu kumite.

Na hodině určené pro starší jsme se zaměřili na postoje a zejména přesuny do technik. Je to velmi složitá část, na které pracují jak začátečníci, tak i vysoké technické stupně. Každý v určité fázi tréninku.

Shimoji sensei vyučuje karate v jeho dojo v USA. Má však také herecké zaměření a mohli jste jej vidět mimo jiné například v populární 5-té sérii Cobra Kai, kterou uvádí Netflix.

Řada našich instruktorů se samozřejmě účastnila výživného třídenního kempu pod vedením Shimoji Toru sensei. Výuka byla velmi detailní a interaktivní.

Děkujeme  sensei za předávané znalosti a všem, kteří se akce účastnili.

Napište nám

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.