RADEK JANUŠ SE ÚČASTNIL KEMPU V USA

Neustálé vzdělávání je velmi důležité u instruktorů v tradičním karate. Z tohoto důvodu se náš instruktor Radek Januš (předseda České asociace tradičního karate) spolu se zlínským kolegou instruktorem Robinem Bařákem Januš (místopředseda České asociace tradičního karate) účastnil tréninkového kempu v americkém Los Angeles, kde bylo sídlo světového tradičního karate. To zde až do své smrti vyučoval legendární mistr Nishiyama Hidetaka ve svém dojo NKI (National karate institut) v centru LA.

Oba čeští instruktoři vyrazili o několik dní dříve, aby mohli trénovat v dojo u mistra Avi Rokah, který studoval téměř 30 let právě u legendárního Nishiyama Hidetaka sensei a má své dojo také v Los Angeles. V rámci dobré evropské spolupráce přijeli i instruktoři Andrzej Olech z Polska (místopředseda Poského svazu tradičního karate) a Giedrius Dranevicius z Litvy (předseda Litevské asociace tradičního karate).

„Protože jsme dlouholetí kamarádi, dohodli jsme se, že budeme bydlet společně, a tak jsme pronajali velký apartmán. Zbylo tak spoustu času na karate konzultace mimo tréninkové hodiny a výměnu zkušeností.S Avi Rokah sensei se známe již přes 20 let. Když jsme jezdili na stáže k mistru Nishiyama, byl to právě Rokah sensei, který nám pomáhal, mohli jsme u něj spát bezplatně v dojo. Tehdy jsme si nemohli dovolit jiné ubytování. Když mistr Nishiyama umřel, jezdíme do Los Angeles dále a pokračujeme v tradici.“ říká Radek Januš.

Samotný tréninkový kemp byl primárně určen pro PANAM region a probíhal od pátku do neděle. Každý den se trénovalo 6 hodin. Kemp vedl právě Avi Rokah sensei. Účastnilo se jej přes 45 instruktorů z USA, Kanady, Brazílie, Uruguay, Chile, Polska, Litvy , Izraele a také České republiky, kterou zastupoval náš team společně s instruktorem Robertem Dobešem, který v Los Angeles u mistra trénoval a nyní zde žije.

Během kempu jsme společně navštívili hrob mistra Nishiyama, položili květiny a zavzpomínali. Každý z pamětníků vzpomenul nějakou humornou historku, zážitek společně s Nishiyama sensei. Bylo to moc pěkné a také hodně emoční.

Oceňovali jsme zejména možnost zacvičit si s dalšími instruktory, většinou s vysokými technickými stupni, kteří jsou na stejné cestě v tradičním karate jako my.

Moc děkujeme Avi Rokah sensei za hostování kempu.

Napište nám

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.