Na semináři v Rakousku

Uplynulý víkend jsme se účastnili semináře pod vedením Avi Rokah sensei v rakouském Wiener NeuStadt.  Seminář začal již v pátek a končil v neděli dopoledním blokem, celkově jsme odcvičili přes 11 hodin tréninků.  Avi Rokah sensei strávil 27 let studiem karate pod legendárním velmistrem Hidetaka Nishiyamou v Los Angeles a precizní metodika tréninku Rokah sensei vychází právě od tohoto mistra.

Seminář byl zaměřen na řadu oblastí metodicky velmi pěkně poskládaných, které na sebe navazovaly. Od základních principů budování síly v technice,  držení těla, kime jsme postupně přešli do aplikací a zápasu. Aplikace byly zaměřeny zejména na práci v krátké vzdálenosti což je pro řadu karatistů cvičících styl Shotokan netradiční, ale důležité. Učí nás udržet relaxované tělo, nedostat se do tenze a následně vytvořit dobrou reakci.

Semináře se účastnila řada senior instruktorů s vysokými technickými stupni, kteří patří mezi leadery karate v daných zemích. Účastnili se zástupci z České republiky, Rakouska, Německa, Izraele, Litvy, Polska, Francie, Velké Británie.

Semináře se také účastnili lídři českého tradičního karate instruktoři, kteří pod senseie Nishiyama karatte studvali a dále studují pod vedením Rokah sensei: Radek Kleibl, Radek Januš, Robin Bařák, Martin Říha.

Z našeho dojo vyrazili na seminář: Radek Januš, Jan Ostřížek, Petra Dohnalová, Ondra Prda, Lucie Hrbková, Denis Máčal, Laith Awad, Michael Klabal, Vašek Ostřížek.

Napište nám

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.