Budování správného držení těla pro techniky karate

Pro správný vstup do Issoku Itto No Maai v zápase, kdy jsou oba karateka připraveni pro útok či obranu, musí být naše tělo v ideální pozici. Celé tělo by mělo být přirozeně srovnané. Hlava by měla být vzhůru, bez naklánění dopředu. Horní část těla by měla být uvolněná, zatímco dolní část těla udržuje kontakt s podlahou.

V KamaeTe by kolena neměla být příliš těsně napnutá a postavení by mělo být soustředěno na body uprostřed obou nohou nad klenbami (ni-soku yūsen-dachi). Kyčle by měly být zvednuté a spojené se zády. Tím se sníží bránice a napětí se soustředí v dolní břišní oblasti, což pomůže usadit kyčle. Záda by měla být rovná, ramena vztažená zpět a uvolněná. Hrudník je uvolněný, krk narovnaný a oči upřené na jedno místo.

Zde jsou některé praktické cvičení zaměřené na správné držení těla:

  1. Partner stojí v pozici Heisoku dachi, obklopen kruhem dalších cvičenců, kteří je naklání do různých směrů. Cvičenec udržuje tělo rovné. Zpevněnou oblast kolem páteře a středu těla.
spineconnection1
spineconnection2
spineconnection3
  1. Partner leží na zemi a roztáhne ruce na strany ve tvaru T. Dva další partneři ho zvednou ze země. Tělo je opět zpevněné s důrazem na konekci Seika Tandem (oblast břicha) a pánve.
spineconnectionb1
spineconnectionb2
spineconnectionb3
Napište nám

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.