Účastnili jsme se semináře s Toru Shimoji sensei

285010035_3297694243840453_1071297022817448693_n

Poslední víkend v květnu jsme se účastnili semináře s Toru Shimoji sensei, který přijel do České republiky na pozvání České Asociace Tradičního Karate.

Shimoji sensei se narodil na Okinawě a vyrostl na Hawaji, kde začal trénovat karate. V roce 1982 se přestěhoval do Los Angeles a cvičil přímo pod Hidetaka Nishiyama sensei. V roce 1991 se Shimoji sensei přestěhoval na japonskou Okinavu a studoval Goju-ryu Karate pod mistrem Yoshio Kubou a japonskou kaligrafií (Shodo). Po svém návratu do Spojených států vyučuje karate v americké Atlantě.

Semináře probíhal v sportovní hale na Masarykově univerzitě v Brně. V první části semináře se sensei zaměřil na detailní fungování těla, jeho správné držení při vykonávání technik karate. Zaměřili jsme se také na funkční postoje, zejména postoj Kiba dachi. V tomto postoji se vykonává kata Tekki Shodan na kterou byla zaměřena další část semináře. Sensei vysvětloval nejenom jak správně tuto kata cvičit, podělil se o své cenné zkušenosti, ukázal také aplikace kata, kde jsme viděli cenné znalosti z jeho pobytu na Okinavě.

Poslední bok semináře byl zaměřen na zápas. Jak pracovat se soupeřem, nepoužívat sílu, vytvořit na soupeře psychický tlak a řada dalších aspektů, které jsou důležité nejenom na soutěži, ale zejména při použití karate, jako sebeobrany.

Děkujeme všem, kteří se účastnili!

Napište nám

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.