ZLATO Z MISTROVSTVÍ SVĚTA V BUDO KARATE V LITVĚ

V neděli 25. listopadu se v litevském Vilniusu konal World Budo Karate Children´s Championship 2018. Jednalo se o největší akci pro děti tohoto roku. Česká asociace tradičního karate vyslala na tento vrcholový turnaj 57 závodníků z toho 7 členný team  byl  z naší brněnské Akademie.

Český tým vyrazil na cestu už ve čtvrtek 22. 11. ve večerních hodinách. I přes komplikace s jedním z autobusů se nám podařilo v pátek v odpoledních hodinách dorazit na místo a ubytovat se na domluveném hotelu. Sobotní den byl sice mrazivý, ale ani chladné počasí a ledovka nás neodradily od naplánovaného výletu na hrad Trakai, který jsme si všichni moc užili. Po návratu zpět jsme využili hotelové chodby k tréninku a večer jsme již zalehali do postelí s myšlenkami na zítřejší turnaj.

Už při příjezdu na halu bylo znát, že vybojovat medaili nebude jednoduché. Na šesti připravených tatami se rozcvičovalo více než 500 dětských závodníků. Hrdě jsme se k nim přidali a týmovým pokřikem jsme dali všem najevo, že český tým je na místě a musí se s ním počítat. To jsme ještě netušili, že závody potrvají dlouhých 12 hodin.

Všechny děti prokázaly na turnaji velké odhodlání a nasazení, když se celou dobu rvaly jako praví čeští lvi a lvice a v obrovské konkurenci z celého světa vybojovaly pro český tým úžasných 29 medailí a z toho 4 medaile získaly právě děti z Brna! Z toho hned 1 zlatou ve velké konkurenci v kata Kryštof Konečný.

Během celého výjezdu se o dětské reprezentanty skvěle starali koučové Klára Kleiblová, Zuzana Galdová, Hana Venturová, Tereza Kleiblová a Jakub Štěpán. Náročné práce rozhodčích se ujali Radek Kleibl, Dana Hradská, Martina Janušová a Hana Juráňová. Radek Januš byl jedním z organizátorů celé akce a za připravení skvělého turnaje mu patří velké poděkování. Stejně tak děkujeme Martinu Galdovi, který zajišťoval spolu s ostatními technické zázemí této soutěže.

Již nyní se můžeme těšit na příští rok, ve kterém se bude tato akce konat v Rakousku. Těšíme se na další spolupráci s našimi mladými talenty.