Naši karatisté na semináři mistra Avi Rokah

IMG_20190414_111035971_HDR

V Bystřici pod Hostýnem  proběhl 13.-14.4.  seminář BUDO KARATE s mistrem Avi Rokah (USA) na kterém nemohli chybět ani karatisté z naší Akademie.  Mistr Avi Rokah  na začátku vysvětlil základní části techniky jako správné držení těla, využívání centra, kontaktu s podlahou při začátku či konci techniky. Budování síly v karate přes 6 základních principů vibrace, rotace, posun v technice, posun těžiště nahoru a dolů, kyvadlo pro kopy. Tyto principy jsme následně procvičovali v kata  KANKU DAI, která je pro toto ideální. Velký rozsah pohybů pomůže vytvořit velkou sílu.

V dalších částech semináře jsme se věnovali naopak kata Tekki Sandan. Tato kata je specifická používáním  svalové kontrakce a expanze, mnohem menším pohybem než kata KANKU DAI. Cílem Tekki Sandan je naučit karatisty i při malém vnějším pohybu vytvořit velkou sílu do technik za pomocí vnitřní svalové práce.

Po kata jsme se zaměřili na nácvik zápasu, kterému se říká v karate kumite. Respektive vytvoření  a procvičení vzorových reakcí či aplikací proti různým typům soupeřů a různé časové reakce. Klíčové pro správnou reakci je udržení relaxovaného těla. Naše karate technika nemůže být vykonávaná z ramen, ale naopak tzv. nepřímou reakcí vzniklou prudkým výdechem do podlahy. Důležitou roli ve správné reakci hrají také chodidla, které musí být relaxované a rychle provést požadovanou akci.

Akce se účastnili naši karatisté: Radek Januš, Hana Venturová, Tomáš Ventura, Jarda Chytka, Dominika Vašíčková, Václav Staněk, Zdeněk Pavlík, Antonello Izzi, Eleonora Izzi, Jana Hamrová, Lenka Andělová.

57311515_2287634608189224_3570261955019014144_o
dav
dav
dav
Napište nám

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.