O KARATE

V Akademii vyučujeme tradiční karate, které je vhodné jak pro děti i dospělé. Hlavní instruktor Radek Januš je nositel 5. danu a svůj první černý pás obdržel na studijní stáži u legendy japonského karate Hidetaka Nishiyami († 2008) v americkém Los Angeles v roce 2001. Tam se také seznámil se svým současným učitelem sensei Avi Rokah 7. dan, který trénoval denně u mistra Nishiyami po 27 let.

„Karate je kompletní výukový systém jak být každým dnem lepší, jak se naučit sebedisciplíně. Karate Vám ukáže jak posouvat limity  Vašich  možností či Vašich dětí stále dopředu nejenom po fyzické stránce, ale také po stránce duševní. Karate bude pomáhat ve škole, v business či v každodenním životě. Proto také Japonsko patří mezi nejvyspělejší státy světa“ říká Radek Januš, hlavní instruktor Akademie karate a také majitel úspěšné internetové společnosti Redenge.

Druhý zleva Avi Rokah sensei, třetí zleva Radek Januš v Los Angeles, 2001.
Radek Januš spolu s sensei Kwiecinski jako delegace WTKF v Japonsku 2015.
Zleva Robin Bařák, Hidetaka Nishiyama sensei a Radek Januš v Los Angeles, 2005.
Radek Januš s legendami karate v Japonsku.

KARATE JE VHODNÉ PRO VŠECHNY

Cvičenci karate mají řadu důvodů, proč naše hodiny karate navštěvují. Může to být potřeba pohybové aktivity, sportovních soutěží, zdravého životního stylu, výchovy dětí, či se naučit bránit. Radek Januš absolvuje pravidelné stáže v USA, kde studuje karate pod sensei Avi Rokah. Naši instruktoři jsou také součástí českého národního karate teamu a získávají medailové pozice na Mistrovství České republiky. Jako členové reprezentace se účastní prestižních závodů Mistrovství Evropy či Mistrovství světa. Velmi dobrých výsledků také dosahují naše děti, které se na národních a mezinárodních soutěžích umisťují na medailových pozicích.